preklady Banská Bystrica 👉preklady v Banskej Bystrici 👉prekladatelia v Banskej Bystrici 👉expresné preklady 👉prekladateľský blog 💎ANGLINO.EU
spoľahlivé preklady v Banskej Bystrici - anglický a nemecký jazyk 📘prekladateľská prax v Banskej Bystrici
0948 117 111
📧 fluency@fluency.sk
PON - PIA 9:00 - 17:00
⏴objednať preklad od FLUENCY

Prekladateľský blog - Banská Bystrica

Aktuálny počet blogov:

Prečítajte si užitočné informácie z prostredia prekladateľskej agentúry FLUENCY a zistite, ako byť efektívnejší pri objednávke prekladov alebo v prekladaní textov.

Naše prekladateľské blogy Vám prinášajú šikovné a prehľadné informácie a zároveň reflektujú na naše skúsenosti získané rokmi pôsobenia vo svete prekladov.
👉Odborné vs. úradné preklady
Ktoré preklady sú odborné? Ako vyzerá tzv. úradný preklad? Aký je medzi nimi rozdiel? Aký preklad potrebujem?
👉Prekladateľ vs. tlmočník
Ako definujeme prekladateľov? Čo je obsahom práce tlmočníkov? Kedy potrebujem prekladateľa a v akom prípade tlmočníka?
👉Ekonomické prekladové termíny
V tomto blogu s témou ekonomické termíny v prekladateľskej praxi Vám prinášame stručný zoznam častých ekonomických termínov.
👉Rýchly výpočet ceny prekladu
V tomto blogu si ukážeme, ako si viete aj sami vypočítať cenu prekladu, bez toho aby aby ste museli hodiny alebo dni čakať na cenovú ponuku :)
👉Kvalitný preklad lekárskej správy
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu lekárskej správy sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Prečo prekladať s FLUENCY?
Prečítajte si, aké výhody a benefity pri prekladoch s nami viete získať a naopak, kedy Vám radi poradíme výber inej prekladateľskej agentúry.
👉Kvalitný preklad právnej zmluvy
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu právnej zmluvy sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Výhodná cena za preklad
5 spôsobov, ako môžete optimalizovať preklad a tým ušetriť financie pri objednávke prekladu od profesionálov.
👉Preklady do angličtiny
Ako si ľahko a jednoducho môžete zabezpečiť kvalitný preklad do anglického jazyka? Prinášame rady pre klientov ale aj pre prekladateľov.
👉Preklady z angličtiny
Preklady z anglického jazyka do slovenského jazyka - pozrite sa s nami na ich špecifiká. Prinášame rady pre klientov ale aj pre prekladateľov.
👉Preklad školského vysvedčenia
Ako získať efektívny preklad vysvedčenia z/do anglického alebo nemeckého jazyka? Prečítajte si praktické rady pre klientov pri objednávke prekladu vysvedčenia.
👉Preklad webovej stránky
V tomto blogu Vám prinášame podrobné rady, ako môže naozaj kvalitný preklad zabezpečiť ziskovosť Vášho firemného webu.
👉Preklad oprávnenia na živnosť
Máte živnosť a chcete predložiť Vaše živnostenské oprávnenie firme do zahraničia? Prečítajte si o náležitostiach prekladu živnostenského listu.
👉Preklad užívateľského návodu
Ste firma a chcete si dať preložiť užívateľský návod k Vašemu výrobku? Prečítajte si naše informácie k prekladaniu návodov.
👉Preklady už od 2 hodín
Potrebujete "okamžitý" preklad? Žiadny problém, od 2 hodín môže byť u Vás cez email. Prečítajte si podrobnosti, ako to funguje vo FLUENCY.
👉Preklad potvrdenia o PN
Prečítajte si blog o tom, ktoré aspekty prekladu potvrdenia o pracovnej neschopnosti sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Získajte zľavu na Váš preklad
Ako získať zľavu na preklad? Vo FLUENCY ponúkame výhodné individuálne aj vernostné zľavy na preklady pre našich zákazníkov.
👉Rýchle ONLINE preklady
Aký je celý postup pri ONLINE prekladoch? Prečítajte si náš podrobný návod, ako si zabezpečiť kvalitný preklad najrýchlejším spôsobom.
👉Preklad školského potvrdenia
Ako si objednať preklad potvrdenia do školy z/do anglického alebo nemeckého jazyka? Prečítajte si naše rady pre klientov ohľadne prekladu potvrdení v oblasti vzdelávania.
👉Normostrana v preklade
Čo je to normostrana? Aká je jej definícia? A ako si správne vyrátať počet normostrán v preklade? Odpovede nájdete v tomto blogu o normostranách.
👉Preklad školského diplomu
Ako si zabezpečiť preloženie diplomu z/do anglického alebo nemeckého jazyka? V našom blogu nájdete praktické rady ohľadne prekladu školských diplomov.
👉Preklady potvrdení
Ako na preklad potvrdenia z/do anglického alebo nemeckého jazyka? V našom blogu nájdete všetky praktické rady ohľadne prekladov rôznych typov potvrdení.
👉Preklad cenovej ponuky
Čo všetko obnáša preklad cenovej ponuky? Pozrite si náš blog zameraný na špecifiká tohto typu prekladu.
👉Prekladatelská prax pre študentov
Študuješ odbor prekladateľstvo - anglický jazyk na VŠ? V tomto blogu nájdeš viac informácii o praxi v našej firme.
👉Preklad výpisu z obchodného registra SR
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu výpisu z obchodného registra sú najdôležitejšie a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Ako na preklad pracovnej zmluvy?
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu pracovnej zmluvy sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Preklad abstraktu diplomovej práce
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu abstraktu sú najdôležitejšie a prečo je kľúčové pre úspech celej diplomovej práce disponovať kvalitným prekladom abstraktu.
👉Preklad rodného listu
Potrebujete expresný preklad rodného listu? Prečítajte si náš blog o tom, aké náležitosti prekladu musia byť splnené pri prekladoch rodných listov.
👉Preklad sobášneho listu
Potrebujete expresný preklad sobášneho listu? Prečítajte si náš blog o tom, aké náležitosti prekladu musia byť splnené pri prekladoch sobášnych listov.
👉Preklad úmrtného listu
Potrebujete expresný preklad úmrtného listu? Prečítajte si náš blog o tom, aké náležitosti prekladu musia byť splnené pri prekladoch úmrtných listov.
👉Preklad potvrdenia z poisťovne
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu potvrdenia zo zdravotnej, sociálnej a komerčnej poisťovne sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Preklad výučného listu
Ako získať efektívny preklad výučného listu z/do anglického alebo nemeckého jazyka? Prečítajte si naše rady ohľadne prekladov školských výučných listov a ich náležitostí.
👉Preklad osvedčenia
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu osvedčenia sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa. Prečítajte si podrobnosti o prekladoch osvedčení rôzneho typu, od firemného cez pracovné či právne až po osvedčenie štúdijné.
👉Rozsah prekladaných dokumentov
V tomto blogu sa dozviete, koľko majú z pravidla rozsah najčastejšie prekladané dokumenty. Pozrite si viac o rozsahu rôznych dokumentov z ekonomickej, medicínskej, právnej ale aj iných oblastí prekladov.
👉Zálohovanie prekladov vo FLUENCY
Ako zálohujeme naše preklady pre klientov vo FLUENCY? V tomto blogu si vysvetlíme stručne spôsob uschovávania našich prekladov, tak aby mali k nim klienti na dlhšie obdobie.
👉Informácie SMS o priebehu prekladov
Ako informujeme o priebehu objednávky prekladu? V tomto blogu si priblížime stručne spôsob informovania formou SMS o priebehu prekladu, tak aby mali klienti prehľad o vývoji prekladov.
👉Preklad certifikátu
Prečítajte si podrobnosti o prekladoch certifikátov rôzneho typu, od štúdijného cez licenčný či obchodný až po certifikát kvality.
👉Rýchlosť prekladateľov FLUENCY
V tomto blogu sa dozviete, aká je rýchlosť realizácie našich prekladov. Pozrite si viac o rýchlosti, akou vieme preložiť Váš preklad a to v závislosti najmä na smere prekladu.
👉Preklad rámcovej zmluvy
V tomto blogu si povieme o tom, ktoré aspekty prekladu rámcovej zmluvy sú kľúčové a to tak pre klienta ako aj pre prekladateľa.
👉Preklad kúpnej zmluvy
V tomto blogu Vám priblížime, ktoré aspekty prekladu kúpnej zmluvy sú najdôležitejšie.